Sağlık Kurulu
11 Şubat 2020


SAĞLIK KURULU BİRİMİ

Hastanemiz tam teşekküllü devlet hastanesi olup, aşağıda belirtilen sağlık kurulu raporlarını çıkarmaya yetkilidir. Hastanemizde heyet günü her Çarşamba saat 15:00’ de Sağlık Kurulu toplanarak sonuçlandırılmaktadır.

HEYET RAPORU BAŞVURU İÇİN;

1-1 adet fotoğraf
2-Kimlik fotokopisi
3-Son 1 yıla ait ilaç dökümü
4-18 yaşın altında ise velisine ait kimlik fotokopisi

 SAĞLIK KURULU İŞLEYİŞİ 

Hastalarımız engelli ya da almak istediği rapor için başvurusu alınır. Dilekçe ya da üst yazının EBYS kaydı alınır. Sonra girişi yapılarak bölümlere engelli ( evde bakım ücreti, engelli haklarından yararlanmak, mahkemeye sunmak, vergi/ÖTV indirimi, özel eğitim) için 7 bölüm (FTR, Göz, KBB, Nöroloji, Genel Cerrahi, Psikiyatri, Dahiliye) muayene olunur.

  Durum Bildirir (Silah Taşıma ya da bulundurma ruhsatı, silahlı-silahsız özel    güvenlik görevlisi olma, işe başlama, okul kaydı, tayin, eğitim amaçlı vize ve evlilik) raporlar için 6 bölüm (Göz, KBB, ortopedi, Psikiyatri, Dahiliye, Nöroloji) ve başvuran hastalarımızın hastalıklarıyla alakalı bölümler açılarak hasta yönlendirilmektedir.

Muayene bittikten sonra kontrol edilip hastanın kurula girebilmesi için rapor düzenlenip, haftada 1 kez çarşamba günleri Engelli, Silah Ruhsatı, İşe Başlama, Tayin, Mahkemeye Sunma ve Durum Bildirir Raporu almak için başvuran hastalarımız kurula girmektedir. 

En son aşamada hastanın raporu uzman hekimlerimizin verdikleri puanlar ve tanılarla beraber düzenlenip kişisel başvurusu ise hastaya teslim edilip, resmi yazının geldiği kuruma cevap yazılarak onay aşamasından sonra hastanın hastalığıyla alakalı belgeler ve varsa raporlarla beraber kuruma gönderilmektedir.

Yer: Hastane poliklinikler giriş katı
İletişim: Sağlık Kurulu 0 242 814 15 50 / 1194