Klinik Hakkında
15 Mart 2022

Hastanemiz 1. Basamak Acil Servis olup;

Yetişkin ve çocuk müşahade olarak 2 oda bulunmaktadır.

Çocuk müşahade odasında 2 yatak, yetişkin müşahade odasında 12 yatak olmak üzere toplam 14 yatak vardır.

370 m2   alanda bulunan acil servisimizde; 

Acil müdahale odası,

Travma odası, 

Enfeksiyon-Pansuman odası, 

Resusitasyon odası mevcuttur.


Triaj uygulanmaktadır.

1 adet hasta nakil aracımız bulunmaktadır. 

Aktif olarak 7 hekim görev yapmaktadır.

ACİL SERVİS BÖLÜMLERİ

TRİAJ Acil servise müracaat eden tüm hastaların  aciliyet değerlendirmesinin yapıldığı, vital  bulgularının alındığı, hastaların sarı, kırmızı ve yeşil odalara yönlendirildikleri bölümdür. Acil Servise başvuran hastaların triaj sınıflandırılmasındaki kriterlere uygun olarak yönlendirilmesi yapılır.

YEŞİL ODA  
Vital bulguları  stabil olan, hayatı tehdit eden sağlık sorunu bulunmayan, Sağlık Bakanlığı’nın ve Uluslararası triaj kategorisinde yeşil olarak tanımlanan hastalık gruplarının muayene ve tedavisinin uygulandığı odadır.

SARI ODA (MUAYENE ODASI) 
Triaj tarafından sarı olarak kodlanan, tetkik edilmesi gereken ancak yaşamı tehdit etmeyen Sağlık Bakanlığı’nın ve Uluslararası triaj kategorisinde sarı olarak tanımlanan hastalık gruplarının muayene ve tedavisinin uygulandığı odadır.

KIRMIZI ODA ( ACİL CPR ODASI )
Durumu stabil olmayan, yaşamı tehdit eden, acil olarak müdahale edilmediği takdirde hayatı tehlikeye girecek olan Sağlık Bakanlığı’nın ve Uluslararası triaj kategorisinde kırmızı olarak tanımlanan hastalık gruplarının muayene ve tedavisinin uygulandığı odadır.

MÜŞAHEDE ODASI
Hekim değerlendirmesi sonrasında gözlem altında tutulmasına karar verilen hastalar bu odaya yönlendirilir. Müşahede odasında tüm yatak başlarında oksijen ve vakum sistemi bulunmaktadır.